قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش CSS مقدماتی / آموزش CSS (جلسه دوم)
آموزش CSS
آموزش CSS

آموزش CSS (جلسه دوم)

تاریخچه CSS

CSS در سال ۱۹۹۶ در HTML 4 معرفی شد تا مشکلاتی که طراحان وب در آن زمان با ۳٫۲ HTML داشتند را برطرف کند. مشکل آنجا بود که طراحان مجبور بودند از ویژگی و تگ های زیادی در HTML در جهت ارائه محتوا استفاده کنند. این در حالی بود که قرار نبود از HTML برای زیباسازی و ارائه محتوا استفاده شود.

CSS به مرور این قدرت را نیز به طراحان داد تا سایت هایی با دستیابی‌ پذیری‌ (accessibility) بالا طراحی کنند. به این معنا که امکان نمایش وب سایت در دستگاه های مختلف مثل تلفن های هوشمند, تبلت ها و حتی چابگرها نیز باشد.

aCSS3 تا الان آخرین انقلاب CSS است که نسخه CSS 2.1 را گسترش می دهد.

آموزش CSS

CSS3 ویژگی های جدیدی از قبیل انیمیشن, ترنزیشن, گرادینت, سایه ها و خصوصیت های دیگری که بزودی با آنها آشنا خواهید شد را به جامعه وب معرفی کرده است.

آموزش css

گروه کاری CSS در کنسرسیوم وب (W3C) که وظیفه نوشتن و نگهداری استانداردهای CSS را در این کنسرسیوم دارند تصمیم گرفتند تا CSS3 را به چندین ماژول و تکه جداگانه تقسیم کنند تا اینکه ویژگی های مختلف در مرورگرها مانع پیاده سازی یکدیگر نشوند و مرورگرها بتوانند ماژول های مختلف را بصورت مستقل پیاده سازی کنند.

آموزش CSS

en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets

این رویه تا الان باعث شده است تا مرورگرها بسیار سریع تر از قبل, ویژگی های جدید را پیاده سازی کنند بدون اینکه مجبور باشند تا برای تکمیل کامل همه ویژگی های CSS3 صبر کنند.

بازدید: 177

درباره رضا راد

دانشجو رشته طراحی وتوسعه صفحات وب

مطلب پیشنهادی

آموزش CSS

آموزش CSS (جلسه چهارم)

نحو (سینتکس) CSS. هر زبانی نحو یا سینتکس مربوط به خود را دارد. ویکی پدیا نحو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *